Немој само да носиш, већ и размишљај ружичасто

Током мјесеца борбе против карцинома дојке у нашој установи је организовано предавање на тему "Немој само да носиш, већ и размишљај ружичасто" са циљем подизања свијести наших суграђанки, као и запослених у нашој установи о значају превенције и раног откривања карцинома дојке.
Предавање су одржали др Марина Јотић Ивановић, специјалиста породичне медицине, др Миладин Пантић, специјалиста радиологије и Ненад Јанковић, виши РТГ техничар.
Dom zdravlja Doboj
Dom zdravlja Doboj Dom zdravlja Doboj Dom zdravlja Doboj

Циљ предавања је био да се жене упознају са овом болешћу која је све више присутна у нашој земљи, као и са свим методама дијагностике које су им доступне у нашој установи пратећи свјетске стандарде и достигнућа.

Зашто изабрати педијатрија у нашој установи?

Zašto izabrati pedijatra u našoj ustanovi Dom zdravlja Doboj - Зато што имамо традицију уназад пола вијека
- Зато што имамо стручан кадар из области педијатрије
- Зато што имамо три љекара из области педијатрије укључујући једног примаријуса и три љекара на специјализаци
- Зато што смо отворени 365 дана у години (подразумијевајући државне празнике и викенде)
- Зато што имамо рад у смјенама
- Зато што имамо професионалан приступ према родитељима и дјеци
- Зато што све завршавано на једном мјесту (преглед здравог/болесног дјетета укључујући сву пропратну педијатријску -    обраду, имунизација, лабораторија, УЗВ/РТГ, логопед, дефектолог, психолог)
- Зато што имамо Савјетовалиште за здраву дјецу која је засебан блок од обољелих
- Зато што нема "мијешања" дјеце и одраслих
- Зато што једини имамо вакцинациони центар за дјецу од 0 - 6 и 6 – 18 година
- Зато што смо у „ срцу града “ имамо лаган приступ колима, пјешице са или без дјечијих колица
- Зато што се континуирано едукујемо и пратимо истраживања и протоколе из области педијатрије
- И зато што волимо дјецу

Међународни дан менталног здравља - 10.10.2018.

Поводом Међународног дана менталног здравља који се обиљежава 10. октобра, Центар за заштиту менталног здравља организовано је изложбу радова корисника.
Изложба је организована у сарадљи са Центром за културу и образовање Добој.
На изложби су приказани радови наших младих корисника и заједничких корисника Болнице Свети Апостол Лука Добој.
Međunarodni dan mentalnog zdravlja Dom zdravlja Doboj Međunarodni dan mentalnog zdravlja Dom zdravlja Doboj Međunarodni dan mentalnog zdravlja Dom zdravlja Doboj