MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV ALKOHOLIZMA

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv alkoholizma, a u sklopu promotivno-preventivnih aktivnosti Centra za zaštitu mentalnog zdravlja, dana 01.04.2024. godine u prostorijama JZU Dom zdravlja Doboj održan je 15. po redu Okrugli sto sa temom „Alkohol i mladi“ sa sloganom „Konzumiraj život a ne alkohol“. Aktivno učešće na Okruglom stolu uzeli su učenici JU Saobraćajne i elektro škole Doboj predstavljanjem aplikacije „Detox Buddy“, zatim učenici JU Medicisnke škole sa prezentacijom „Alkohol i mladi-zdravi životni stilovi“, kao i osnivač badminton kluba „Sertini“ Dario Milačak predstavljanjem rada kluba i značaja bavljenjem sporta kod mladih.

Okruglom stolu su još prisustvovali predstavnici JU OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ Doboj, JU OŠ „Ozren“ Paklenica, JU Ugostiteljska i trgovinska škola Doboj, JU Tehnička škola Doboj, JU Gimnazija „Jovan Dučić“ Doboj, JU Ekonomska škola Doboj, JZU Bolnica služba za psihijatriju Doboj, Okružno javno tužilaštvo Doboj, predstavnik gradske uprave Doboj, kao i službe JZU Dom zdravlja Doboj. Okrugli sto je medijski propraćen.

Pripremila:

Nikolina Lazić, diplomirani psiholog